• Sprzedany

02. Julia Medyńska (ur. 1981 r.), The girl in the dark, 2020 r.

Cena wywoławcza
5 000,00 zł

Cena osiągnięta
5 400,00 zł
Brutto

Julia Medyńska (ur. 1981 r.), The girl in the dark, 2020 r.

olej na płótnie, 50 x 40 cm

Ilość
Obecnie brak na stanie

Złóż ofertę

Twoja oferta została wysłana.

Twoja oferta została zaakceptowana, sprawdź pocztę.

Złóż swoją ofertę

  •     *Wymagane pola

Wczytywanie

olej na płótnie, 50 x 40 cm

Urodzona w 1981 roku w Gdańsku, malarka, ilustratorka i aktorka. W 1985 roku, jako mała dziewczynka uciekła wraz z rodziną do Berlina Zachodniego. Ujście emocji odnalazła w sztuce - zajęcia artystyczne nauczyły ją przelewać spostrzeżenia na płótno. Po ukończeniu szkoły średniej artystka przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby studiować aktorstwo w Lee Strasberg Theatre Institute oraz The Neighborhood Playhouse. W teatrze obserwowała ruch, pozy i gesty, które mają odzwierciedlenie w dynamicznych kadrach dzieł malarki. Występowała na OFF-Broadway Manhattan Ensemble Theatre. W 2009 roku podjęła studia sztuk wizualnych w Columbia University, zdobywając tytuł magistra. Jest stypendystką fundacji Elizabeth Greenshields. Brała udział w siedmiu wystawach zbiorowych, a obecnie przygotowuje się do pierwszej wystawy indywidualnej w School Gallery w Londynie (2021).

Opis

Format
50 x 40 cm
rok powstania
2020
technika
olej na płótnie